Thursday, November 19, 2015

Nädala raamat: Carlos Ruiz Zafon. Uduprints


Paljud Eesti lugejad on kindlasti Carlos Ruiz Zafoni loominguga juba varasemast tuttavad. Hispaania kirjaniku sulest on pärit meelierutav müstiline Barcelona triloogia Tuule vari, Ingli mäng ning Taeva vang. Samuti on eesti keelde tõlgitud ka noorteromaan Marina.

Uduprints on kirjanikuteed 1993. aastal alustanud Ruiz Zafoni esimene raamat, mõeldud vanusele 12+

Kirjanik ise ütleb Uduprintsi eessõnas: „Lugejad, kes tunnevad mu hilisemaid raamatuid „Tuule vari“ või „Ingli mäng“, ei pruugi teada, et minu neli esimest raamatut avaldati alguses noorteromaanidena. Ehkki need on peamiselt suunatud noorele lugejaskonnale, lootsin, et need köidavad igas vanuses lugejaid. Püüdsin neid raamatuid luues kirjutada selliseid romaane, mida ma ise noorukieas lugeda oleksin tahtnud, aga mis pakuks mulle endiselt huvi ka kahekümne kolme, neljakümne või kaheksakümne kolme aastaselt.“

Ma julgen ikka veel arvata, et Ruiz Zafon on minu lemmik kirjanik! Ma ei ole kohanud teist nii head sõnameistrit kui Ruiz Zafon, kes maalib oma sõnadega sellise müstilise, halvaendelise õhustiku, kust ometi ei puudu lootus ning usk parema homse ees!

Tutvuge ka siinses blogis varem ilmunud Carlos Ruiz Zafoni raamatute kokkuvõtetega:

Teile lugemiselamusi soovides, Lagle

No comments:

Post a Comment