Friday, July 3, 2015

Nädala raamat: Justin Petrone. Reisikirju


Kaante vahele on saanud isehakanud eestlase/kodustatud ameeriklase Justin Petrone mõtted ja muljed tema arvukatelt reisidelt. Raamat algab teismeea turismielamusega Šveitsis, aga suurem rõhk on Justini nö. täiskasvanu elu saavutustel: tema roll abikaasa ja isana ning selleläbi enese identiteedi otsingutel. Varasemad reisid on vaadeldud tagasivaate prismas. On aru saada, et mitmed mõtted ja muljed on Petrone nüüd vanema, küpsemana üle vaadanud ehk siis kunagised reisimärkmed on läbinud kriitilisema pilgu sõela.

Petrone meenutab reisiseiklusi neljal kontinendil: Euroopas (Stockholm, Kopenhaagen, Amsterdam, Praha, Belfast, Moskva, Pariis, Itaalia, Šveits), Põhja-Ameerikas (USA, Mehhiko), Aasias (Peking, Singapur) ning Aafrikas (Kanaari saared, Egiptus).

Petrone kirjutamise stiil on nagu kohtumine vana tuttavaga: sa ootad rõõmuga jällenägemist ning sa tead, mislaadi toredad vestlused teil ees seisavad. Mõnus ja muhe jutuajamine võiks kesta tunde. Petrone kirjutab väga isiklikult, ta laotab oma hinge lugejate ette laiali. Võib-olla just seetõttu on Petrone leidnud koha eestlaste südametes.

Justin Petronelt on ilmunud Eesti kultuuriruumiga kohanemise lugusid kokku neli kogumikku (Minu Eesti kolm osa ning Misjonäripoos) ja üks  ilukirjanduslik reisiromaan Montreali deemonid.

Teile lugemiselamusi soovides, Lagle

No comments:

Post a Comment