Friday, February 26, 2016

Nädala raamat: Hjorth, Rosenfeldt. Mees, kes polnud mõrtsukas


Siin on midagi head krimisõpradele (järjekordselt!). Raamat on sarja Sebastian Bergmani needus esimene osa. Nimetatud tegelane on kriminaalpsühholoog, kes ei hiilga just oma sotsiaalse viisakuse poolest. Ebameeldiv olemine on vast Sebastiani üks „kiikse“, mis teeb raamatu lugemise kaunis koomiliseks. Et vältida siinset pikka heietamist, toon ära raamatu tagakaane kokkuvõtte:

Enne Aasia tsunamit oli kriminaalpsühholoog Sebastian Bergman tippvormis. Tal oli hea töökoht, armastatud naine ja kallis tütar. Kuid see oli siis. Pärast tsunamit on enamik Sebastiani häid külgi haihtunud ja ta on ajapikku muutunud ennasthävitavaks vrakiks. Kui politsei leiab soost kuueteistaastase Rogeri ilma südameta surnukeha, satub Sebastian juhuslikult juurdlusse, mida juhib tema endine kolleeg Torkel Höglund keskkriminaalpolitseist. Kõik niidiotsad näivad vihjavat Rogeri koolile, pealtnäha veatule Palmlövska gümnaasiumile, kus on varjul saladused.“

Mees, kes polnud mõrtsukas on rootsi kirjanike tandemi Michael Hjorthi ja Hans Rosenfeldti esimene koostöös kirjutatud raamat.

Teile lugemiselamusi soovides, Lagle

No comments:

Post a Comment